O mnie

me

 

Tony Robert Cochran (ur. 1987) więzienny abolicjonista, filozof i krytyk społeczny.
Cochran, dawniej prktykujący psychoanalityk, został niesłusznie oskarżony i skazany za szantaż w WiielkiejBrytanii. W trakcie procesu w którym sam się reprezentował i wystepował w swojej obronie, jego polityczna historia oraz orientacja seksualna stały się kluczową częścią linii oskarżenia. Po skazaniu, odbył 10 z 36-cio miesięcznego wyroku; dlatego faktyczna znajomość prawa i systemu więziennictwa wspiera jego abolicjonistyczne działania.
Zanim został skazany pracował jako psychoanalityk i krytyk społeczny (The Crimson Picaro). Od 2007r. do 2010r. pracował w Ruchu Pracowniczym Stanów Zjednoczonych: najpierw z Międzynarodowym Związkiem Pracowników Usługowych (SEIU), później ze związkiem pracowników hotelowych, UNITE HERE, jako koordynator pracowników LGBTQ, i ostatecznie z Amerykańską Federacją Pracowników Stanowych, Hrabstwa i Miejskich (AFSCME). W 2011 wyjechał na Occupy Wall Street i został dyrektorem Komunikacji dla Occupy 477 Sugar Hill-Harlem.
Teraz żyje w Polsce, w Warszawie, jest aspirującym weganinem, aktualnie piszącym Queerowe Doniesienia z Warszawy,kronikując swoje doświadczenia z perspektywy amerykańskiego ekspatriata w dynamicznie zmieniającym się mieście pod prawicowym reżimem. Pisze również Więzienie jako Potęga, krytykę możliwości państwa by ścigać, sądzić i więzić, które wraz z ekonomicznym wyzyskiem, seksizmem, queerfobią i rasizmem prowadzą do masowych aresztowań i uwięzień. Eksploruje społeczeństwo w ‘post-‘ świecie w jego nowej serii Post-Subjektywizm.
Zawsze chętny by się angażować, zachęca, żebyś wysłał mu swoje zdanie. Szukanie interesujących narracji i punktów widzenia to jego misja.
Byli więźniowie, więzienni abolicjoniści i dawni oraz aktualni mieszkańcy Polski LGBTQ są w szczególności zachęcani by pisać.
tcochran.prisonaspower@gmail.com